POMOC DLA UKRAINY

Data dodania: 2022-05-26

W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do NAS od burmistrza tej miejscowości Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną. Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób wewnętrznie, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i nasza Parafia pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej tam obrony terytorialnej.

Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można do Szkoły Podstawowej od 30 maja do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.

Zgłoszone potrzeby: konserwy mięsne i rybne, gulasz, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.

Ks. Proboszcz Marek Holota

Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Deklaracja dostępności | Polityka prywatności / cookies
Autor strony: Agnieszka Lupa | Realizacja 2019- Dobre Linki
Informacja O stronie
Script logo