LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Data dodania: 2022-10-11

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ten to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku do programu dołączyła również nasza szkoła. Dzięki temu otrzymaliśmy sprzęt o wartości 60.000 zł, między innymi drukarkę 3D, skaner 3D, kamerę, aparat cyfrowy, mikser, system mikrofonowy, gimbal, robota, stację lutowniczą oraz mikroskopy. Otrzymany sprzęt będzie wykorzystywany na lekcjach chemii, biologii, geografii, fizyki, techniki, informatyki i zajęciach praktycznych Dzięki nowoczesnej technice uczniowie więcej się nauczą, a zajęcia będą atrakcyjniejsze. W ramach programu do naszej szkoły został zakupiony, również sprzęt AGD oraz stanowiska do pracy technicznej.

W ciągu roku szkolnego na internetowej stronie naszej szkoły będą publikowane zdjęcia, filmy i relacje z zajęć na, których wykorzystywany jest sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Deklaracja dostępności | Polityka prywatności / cookies
Autor strony: Agnieszka Lupa | Realizacja 2019- Dobre Linki
Informacja O stronie
Script logo