Inny nie znaczy gorszy - wszyscy zasługują na tolerancję i akceptację

Data dodania: 2022-02-28

To zdanie było hasłem przewodnim tegorocznego projektu, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Celem tej inicjatywy było poszerzenie świadomości młodych ludzi na temat funkcjonowania osób z pewnymi dysfunkcjami. Zależało nam, aby przez to działanie wzbudzić w nich poczucie tolerancji i wrażliwości na innych.

Przez cały tydzień od 4 do 8 kwietnia uczniowie opracowywali wcześniej wylosowany temat. W tym roku zwróciliśmy szczególną uwagę na 5 rodzajów rożnych dysfunkcji, mianowicie: osoby niedowidzące, osoby niedosłyszące, osoby z Zespołem Downa, osoby ze spektrum Autyzmu oraz osoby ze zdiagnozowanym mutyzmem. Uczniowie pod nadzorem wychowawców zgromadzili materiały oraz przygotowali ciekawe plakaty. 11 kwietnia zebraliśmy się wszyscy, aby przedstawić i omówić efekty ich pracy. Dzieci podzieliły się z pozostałymi najważniejszymi wiadomościami. Spora cześć postanowiła w ten dzień zsolidaryzować się z osobami ze spektrum Autyzmu czy zespołu Downa poprzez założenie dwóch różnych skarpetek czy założenie koszulki w kolorze niebieskim.

Bardzo ważne jest żeby Nasze dzieci miały świadomość tego, że wśród nas są osoby, które pomimo swoich dysfunkcji chcą istnieć i żyć tak jak my, aby potrafiły oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości i pokazać, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy pamiętamy o innych i solidaryzujemy się z nimi.

Copyright © Szkoła w Sosnowicach
Deklaracja dostępności | Polityka prywatności / cookies
Autor strony: Agnieszka Lupa | Realizacja 2019- Dobre Linki
Informacja O stronie
Script logo