BIBLIOTEKA
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Sosnowicach

CZYTAMY DZIECIOM 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 biblioteka szkolna organizuje akcję "Czytamy dzieciom". Został powołany Aktyw Biblioteczny w składzie:
Aleksandra Leńczowska z kl. 5
Magdalena Lupa z kl. 5
Dominika Moskała z kl. 5
Zuzanna Pławecka z kl. 5

Akcja ma na celu  propagowanie czytania, które wspomaga intelektualny, psychiczny, społeczny i moralny rozwój dzieci, rozwija ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo.


Spotkanie 1.
25 wrzesnia 2017
roku odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze. Uczennice klasy 5. Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka odwiedziły oddział Słoneczek. Zaprezentowały dzieciom serię książeczek o Franklinie autorstwa Kanadyjki Paulette Bourgeois. Następnie przeczytały przedszkolakom jedną książeczek z tej serii pt. "Franklin bierze udział w konkursie".  Na zakończenie dzieci kolorowały przygotowane przez wolontariuszki malowanki przedstawiajace Franklina.Spotkanie 2.
2 października 2017
roku wolontariuszki z klasy 6. : Martyna Tuman, Emilia Ostrowska, Magdalena Guguła i Julia Wieczorek, odwiedziły oddział Biedronek.
Przeczytały dzieciom książeczkę Gilberta  Delahaye "Martynka i same niespodzianki".


Spotkanie 3.
16 października 2017
r wolontariuszki z klasy VI   Dominika Kucharczyk,  Emilia Ostrowska,  Martyna Tuman i  Julia Wieczorek odwiedziły grupę Słoneczek. Opowiadały dzieciom o ty, jak należy się zachowywać, by uniknąć niebezpieczeństw. Przeczytały też książeczki Wiesława Drabika: "Policja", "Straż pożarna", Pogotowie ratunkowe" i "Straż miejska"Spotkanie 4.
16 października 2017
r wolontariuszki z klasy V Magdalena Lupa, Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka odwiedziły grupę Biedronek.
Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez starsze koleżanki książeczki Wiesława Drabika "Osiołek uparciuszek"Spotkanie 5.
W poniedziałek 13 listopada 2017 roku wolontariuszki z klasy 5., Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka, odwiedziły grupę przedszkolną Słoneczek.
Przeczytały dzieciom książeczkę Ewy Stadtműller "Jak wiewiórka Ruda Skórka szukała spożarni". Rozmawiały z dziećmi o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, o wiewiórkach, które gromadza zapasy. Zajęcia zakończyło kolorowanie przygotowanych przez wolontariuszki malowanek


Spotkanie 6.
27 listopada 2017
r.
- kolejna wizyta Magdaleny Lupy, Dominiki Moskały i Zuzanny Pławeckiej z klasy 5 w grupie Słoneczek. W związku z obchodzonym w ostatnią sobotę Dniem Pluszowego Misia przeczytały dzieciom fragment książki Janiny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska". Czarny Nosek to pluszowy miś mieszkający w redakcji czasopisma dla dzieci. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań o niedźwiadku i wzięły udział z zorganizowanych przez wolontariuszki zajęciach plastycznych
Spotkanie 7.
11 grudnia 2017 r.
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka czytały dzieciom z grupy Słoneczek książeczkę Krzysztofa Wiśniewskiego "Choinkowe czary". Potem  rozmawiały z przedszkolakami o zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz pomagały wykonywać prace plastyczne
Spotkanie 8.
18 grudnia 2017 r.
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka z klasy 5. czytały dzieciom z grupy Biedronek książkę Wiesława Drabika "Łatek - Gagatek"
.
Spotkanie 9.
8 stycznia 2018 r.
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka z klasy 5. odwiedziły grupę Słoneczek. Przeczytały przedszkolakom książkę Nadii Berkane o Misi Marysi pt. Marysia w szpitalu".  Rozmawiały też z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa podczas zbaw, przypomniały alarmowe numery telefonów.
Spotkanie 10.
29 stycznia 2018 r.
Uczennice klasy 5., Aleksandra Leńczowska, Dominika Moskała i Zuzanna Pławecka, odwiedziły grupę przedszkolną Biedronki.
Przeczytały dzieciom książeczkę Wiesława Drabika "Jak wysłać paczkę z kotem i znaczkiem".
Następnie rozmawiały z przedszkolakami o poczcie, wysyłaniu różnych przesyłek, pracy listonosza.
.
Spotkanie 11.
5 marca 2018 r
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała w grupie przedszkolnej Biedronki.
Czytanie książeczki Wiesława Drabika pt. Z tatą w cyrku:

Spotkanie 12
16 kwietnia 2018 r.
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała w grupie przedszkolnej Słoneczka.
Czytanie bajki Charlesa Perraulta "Kopciuszek"
Spotkanie 13
28 maja 2018 r.
Aleksandra Leńczowska, Magdalena Lupa, Dominika Moskała w grupie przedszkolnej  Biedronki.
Czytanie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ


###